Pomysłodawcą wskrzeszenia Małej Ziemiańskiej jest Fundacja Spełnionych Marzeń, która poszukiwała kameralnego miejsca na potrzeby integracji i aktywizacji społeczności onkologicznej, którą na co dzień się opiekuje. To dla tej szczególnej grupy gości organizowane będą cykliczne spotkania, prelekcje i warsztaty pod szyldem Cancer Club.

Cancer Club to swoisty azyl dla osób, które otarły się o chorobę nowotworową, ich rodzin oraz bliskich. To miejsce, które daje Fundacji Spełnionych Marzeń możliwość podtrzymania kontaktu z ogromną grupą byłych i obecnych podopiecznych, którzy osiągnęli pełnoletniość, ale nadal potrzebują przestrzeni, gdzie będą mogli realizować swoje indywidualne potrzeby.

To niezwykłe miejsce powstało jako kluczowy element kampanii “Odczaruj raka” z myślą o corocznie powiększającej się społeczności onkologicznej. Kampania “Odczaruj Raka” promuje innowacyjne podejście do problemu choroby i przełamuje stereotypy na temat osób chorych, a Cancer Club jako element tej ideologii stwarza możliwość integracji i aktywizacji tej społeczności. To swoisty azyl dla osób, które otarły się o chorobę nowotworową, ich rodzin oraz bliskich, gdzie w przyjaznej atmosferze, przy filiżance gorącej herbaty lub  lampce domowego wina, osoby dotknięte problemem choroby mogą poczuć się w pełni wartościowo.

Mała Ziemiańska – Kawiarnia Terapeutyczna Cancer Club łączy w sobie zatem niezwykłą inicjatywę społeczną jaką jest Cancer Club z rolą klubokawiarni, pełnej ciekawych wydarzeń kulturalnych takich jak koncerty, wystawy, wieczory poezji. Wiele wydarzeń współtworzonych będzie z udziałem wieloletnich przyjaciół Fundacji. Swoją pomoc w organizacji spotkań kulinarnych zaoferował Karol Okrasa, a cykl spotkań z poezją poprowadzi tam między innymi Mateusz Damięcki.